PSG  nuk është ‘normal’ ! Po e transferon Yllin e Seria A i cili do të ia zë vendin e Verrattit – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

PSG  nuk është ‘normal’ ! Po e transferon Yllin e Seria A i cili do të ia zë vendin e Verrattit

21:47 | 14 Nëntor 2017

Ka raporte nga Italia, se Federico Chiesa, babai Enrico, yllit të Fiorentinës u takua me Paris Saint-Germain për të diskutuar të ardhmen e tij, përcjell ORAinfo.

Kjo nuk është hera e parë se ai ka qenë i lidhur me një goditje nga PSG, të cilët besojnë se ai mund të ndjekë hapat e Marco Verratti duke arritur në Ligue 1.

Nën kontratë deri në qershor 2021, ai ka qenë lojtar i shquar për klubin e tij këtë sezon dhe 20 vjeç tashmë po shtyn për një vend në skuadrën e lartë të Italisë.

 

Sipas FirenzeViola.it, ish sulmuesi i Parma dhe Fiorentina Enrico Chiesa pati një takim me PSG në Firence për të diskutuar gjendjen e djalit të tij.

Futbollisti i ri  ka kontribuar tashmë dy gola dhe tre asiste në 11 paraqitjet e Serie A./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!