PSG po e shkarkon Emeryn, pasi po e transferon super-trajnerin – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
3 °C

PSG po e shkarkon Emeryn, pasi po e transferon super-trajnerin

19:24 | 07 Dhjetor 2017

PSG është e gatshëm që ta shkarkoj Unai Emeryn në fund të sezonit.

Edhe nëse e fiton Ligën e Kampionëve dhe titullin e ligës, Emery do të  shkarkohet nga klubi francez.

PSG decision makers are thinking of parting ways with Unai Emery at the end of the season

PSG nuk dëshiron që ta humbet Neymarin, pasi ky i fundit e do largimin e Emerys, andaj francezët do ta shkarkojnë atë, përcjell ORAinfo.

Klubi francez dëshiron që si zëvendësues të tij ta emëroj ish trajnerin e Barcelonës, Luis Enrique.

Spanjolli është i papunë që nga koha e largimit nga skuadra katalonase, andaj PSG e dëshiron atë në stolin e tyre./ORAinfo/

PSG have reportedly put former Barcelona boss Luis Enrique as their top targetNeymar and his PSG teammates suffered a surprising loss against newly-promoted Strasbourg before a defeat in the Champions League

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!