Publikohen pamjet nga momenti kur Gruevski tentoi ta sulmojë Xhaferin – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
5 °C

Publikohen pamjet nga momenti kur Gruevski tentoi ta sulmojë Xhaferin

18:46 | 14 Mars 2018

Pas zyrtarizimit, Talati për herë të parë e nisi konferencën në gjuhën shqipe

Kryeparlamentari Talat Xhaferi vazhdon të jetë një ndër personalitet më trim në BDI.

Ai sot u përballë me Gruevskin duke ia treguar vendin se ku e ka.

Edhe pse Gruevski u mundua që ta frikësojë por Xhaferi qëndroi para hundës së tij duke i thënë se sot është edhe dita e UÇK-së.

Ndryshe VMRO-së sot i ka djegur pasi në rend dite ishte edhe pika për ligjin e gjuhës shqipe, ku VMRO-ja tenton që ta pengojë zyrtarizimin e gjuhës shqipe, andaj edhe mundohet që të sulmojë kryeparlamentarin Xhaferi.

Diskutimi Gruevski-Xhaferi:

Gruvski: Mos e kaloni me dhunë!

Xhaferi: Ulu në vend

Gruvski: Mos e kaloni me dhunë!

Xhaferi: Ulu në vend

Gruvski: Nuk ju bëjë asgjë juve

Xhaferi: Nuk mund të më bëni asgjë. Ulu poshtë.

Gruevski: Nuk ulem

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!