Raportuesi i ri për Kosovën, është nga Katalonia – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
17 °C

Raportuesi i ri për Kosovën, është nga Katalonia

12:24 | 13 Tetor 2017

Jordi Roca, Raportuesi i ri i Asamblesë parlamentare të Këshillit të Europës për Kosovën është nga Katalonia pjesë e delegacionit spanjoll në këtë institucion me seli në Strasbourg të Francës.

Mediet serbe shkruajnë se delegacioni nga Serbia e ka penguar zgjedhjen e danezit Mogens Jensen.

Afati për hartimin e raportit për Kosovën i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës është dy vjet.

Katalonia dhe Kosova po përmenden ditëve të fundit në mediat botërore dhe nga zyrtarë të ndryshëm pasi rajoni verilindor në kuadër të shtetit të Spanjës mbajti referendumin për pavarësi.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!