Referendumi në Maqedoni, ja sa është dalja e qytetarëve deri në orën 11 – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
15 °C

Referendumi në Maqedoni, ja sa është dalja e qytetarëve deri në orën 11

12:26 | 30 Shtator 2018

Komisioni Shtetëror Zgjedhor ka mbajtur konferencën dytë për gazetarë, ku është njoftuar se deri tash procesi i votimeve për referendumin për çështjen e emrit po zhvillohet në mënyrë të qetë dhe pa ndonjë parregullsi.

Vendvotimet janë hapur në orën 7:00, ndërsa dalja deri në orën 11:00 është 8.12 për qind.

Nga KSHZ kanë njoftuar se këto të dhëna janë nga 92.06 për qind e vend votimeve.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!