Rolatë me kokos pa pjekje – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Rolatë me kokos pa pjekje

14:48 | 03 Shkurt 2018

Përbërësit
250 gr biskota te bluara
50 gr sheqer pluhur
40 gr kakao
Pak qumësht

PËR MBUSHJEN:
100 gr margarin
100 gr kokos
100 gr çokollatë me kokos
kokos per dekor

Hapat

1 Perzijme kakaon,sheqerin dhe biskotat e bluara.

2 Shtojme pakk qumesht,perzijme dhe masen e bejme ne forme cilindri.

3 Mbeshtjellim me plastfolie dhe me ndihmen e plastfolies hollojme nje pete me gjatesi 30 cm dhe gjeresi 10 cm.

4 Peten e lyejme me margarinen e shkrire me cokollaten e bardhe me shije kokosi,ne te cilen kemi shtuar dhe kokosin.

5 Pastaj mbeshjellim ne forme roleje me ndihmen e plastfolies dhe leme te ftohet mire per 1-2 ore.

6 Me pas presi rrathe te cilet i servojme sipas deshires

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!