Ronaldo-Juventus, ja çka pritet të ndodh më 30 korrik – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
2 °C

Ronaldo-Juventus, ja çka pritet të ndodh më 30 korrik

13:40 | 12 Korrik 2018

Cristiano Ronaldo u zyrtarizua ditë me parë të Juventus. Por ai pritet të bashkohet me skuadrën e Juventusit tek me më 30 korrik,  në mes të turneut të tyre para sezonit në SHBA.

Ylli i portugez i është bashkuar Bianconerëve në një kontratë katërvjeçare dhe do të prezantohet të ‘Zonja e Vjetër’ të hënën me 16 korrik.

Juventus përballet me Bayern Munich dhe Benfica në Kupën Ndërkombëtare të Kampionëve më 26 korrik dhe 28 korrik, por SportMediaset raporton se Ronaldo nuk do të shfaqet në këto lojëra, përcjell ORAinfo.

Në vend të kësaj ai do të bashkohet me skuadrën më 30 korrik, në kohë për t’u përballur me MLS All Stars në Atlanta më 2 gusht në SHBA.

Dy ditë pas kësaj, Juventusi përballet me ish-klubin e tij Real Madrid në Maryland, nuk dihet nëse Ronaldo do të luaj kundër ekipit të tij. /ORAinfo/ 

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!