Ronaldo ka një lajm të ZI për Bayernin! – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
9 °C

Ronaldo ka një lajm të ZI për Bayernin!

13:21 | 23 Prill 2018

CR7 është përballur 22 herë me ekipe gjermane, duke shënuar 26 gola, më shumë se një për ndeshje: 1,18 mesatarja.

Bayern është viktima e tij e preferuar me plot 9 gola në 6 ndeshje. Nga ana tjetër qëndron Shalche e cila pësoi 4 gjithashtu, Leverkusen pësoi humbjen 3-0 në Bernabeo në vitin 2016 ku rezultoi decizive tripleta e CR7.

Dortmund me të cilin është përballur disa herë në fazën me eleminim direkt dhe në grupe ka qenë gjithashtu nëj viktimë e vazhdueshme e tij ku dhe këtë sezon i shënoi 3 gola në 2 ndeshje.

Por koha i ka ardhur sërish Bayernit, ku Neuer do të mungojë dhe Ronaldo do të jetë edhe më i motivuar për të goditur më shumë në drejtim të kuadratit.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!