Rregulli financiar i FIFA-s e detyrëon PSG-n ta shet lojtarin kryesor – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
5 °C

Rregulli financiar i FIFA-s e detyrëon PSG-n ta shet lojtarin kryesor

18:15 | 13 Qershor 2018

PSG e di se është në rrezik të madh nga FIFA.

Skuadra franceze e ka thyer rregullin financiar, andaj në këtë verë duhet të shes lojtarë që ta kthej bilancin pozitiv.

PSG po mendon që në këtë afat të verës ta shes Marco Verrattin edhe pse do të jetë kundër vullnetit të tyre, përcjell ORAinfo.

Skuadra franceze do të shes edhe disa lojtarë të tjerë, pasi FIFA tashmë ju ka bërë me dije se ata nuk mund të futen në sezonin e ri me bilancin negativ financiar, ose do të suspendohen për katër dy vite në afatet e transferimeve./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!