Shakhtar – Napoli, momenti më i papritur i ndeshjes (VIDEO) – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Shakhtar – Napoli, momenti më i papritur i ndeshjes (VIDEO)

23:00 | 13 Shtator 2017

Shakhtar Donetsk shkaktoi sonte befasi në Ligën e Kampionëve.

Skuadra ukrainase e ka mposhtur Napolin me rezultat 2 me 1 në stadiumin ‘OSC Metalist’.

Napoli ishte favorit në këtë ndeshje, por Shakhtari ishte skuadra e parë që kaloi në epërsi me golin e shënuar nga Tasion në minutën e 15’-të, ndërsa ata e dyfishuan epërsinë me anë të Ferreyras në minutën e 58-të, kurse napolitanët e shënuan golin e tyre të vetëm nga penalltia, nëpërmjet Milik në minutën e 72’-të, përcjell ORAinfo.

Se kjo fitore e Shakhtarit ishte e madhe, e tregon edhe përqafimi që i bëri Tasion, kapitenit Dario Srnas./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!