SHBA-të po ‘ngrijnë, Australia “digjet” – në Sahara bie borë, çka po ndodh?! – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
12 °C

SHBA-të po ‘ngrijnë, Australia “digjet” – në Sahara bie borë, çka po ndodh?!

11:07 | 10 Janar 2018

Në rrjetet sociale kanë filluar të qarkullojnë fotografi të ndryshme që dokumentojnë temperaturat ekstreme të larta por edhe të ulëta që po mbizotërojnë në shtete të ndryshme.

Megjithatë meteorologët paralajmërojnë se janari i vitit 2018, do të jetë më i nxehtë krahasuar me janarët e kaluar, transmeton Telegrafi.

Temperaturat ekstrem të larta janë shënuar në Australi, derisa në vendin më të ngrohtë në botë – Sahara ka rënë borë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!