Shenjat e horoskopit që kanë intelegjencë të lartë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
5 °C

Shenjat e horoskopit që kanë intelegjencë të lartë

20:35 | 13 Shtator 2018

Inteligjenca është një realitet që nuk mund të shihet, të preket apo të matet fizikisht, megjithatë ekziston.

Në sajë të inteligjencës njerëzit kapërcejnë kufijtë e tyre fizikë dhe përshtaten me kushtet e ndryshme të mjedisit.

Inteligjenca ka dy forma: Inteligjenca analitike, e cila matet me testin IQ dhe lidhet me aftësinë njohëse dhe ajo e perceptimit, që do lidhet me njohjen dhe kuptimin e botës emocionale dhe fizike ashtu siç është Shenjat më inteligjente, sipas aspektit të parë dhe të dytë janë: Analitike – Ujori Perceptimi – Akrepi

Këto janë shenjat më të vështira për t’u mashtruar, por kjo nuk do të thotë që shenjat e tjera nuk janë inteligjente.

Lexoni më poshtë aftësitë e të gjitha shenjave dhe na thoni sa e gjeni veten.

Shenjat e zjarrit – Demi, luani dhe shigjetari kanë inteligjencë intuitive.

Shenjat e Tokës – Demi, Virgjëresha dhe Bricjapi kanë inteligjencë praktike.

Shenjat e Ajrit – Binjakët, peshorja dhe ujori kanë një inteligjencë idealiste, analitike.

E fundit, por jo më pak e rëndësishme – shenjat e ujit, gaforrja akrepi dhe peshqit kanë inteligjencë perceptuese.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!