Shënoi gol në minutën e fundit të takimit, Icardi vjen me deklaratë bombastike – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

Shënoi gol në minutën e fundit të takimit, Icardi vjen me deklaratë bombastike

23:24 | 21 Tetor 2018

Me golin e sulmuesi argjentinas Mauro Icardi në minutën e 92-të, Inter ka mposhtu Milanin në derbin e Serie A e vlefshme për javën e 9-të.

Pas ndeshjes ka foluur edhe ‘heroi’ i Interit.

Icardi ka deklaruar pas takimit se të fitosh ndeshje të tilla në minutat shtesë është edhe më e bukur.

Ishte pikërisht Icardi ai që shënoi golin e fitores në minutën e 90+3 të takimit, në një ndeshje të dominuar nga Interi, transmeton Koha.net.

“Derbit duhet të fitohen, e kemi thënë këtë gjatë gjithë javës. Patëm raste, goditëm shtyllën, një gol na është anuluar, merituam të fitonim për atë që krijuam për 90 minuta. Të fitosh kështu në minutën e 93, kjo e bënë edhe më të bukur”, ka thënë kapiteni i Interit për Sky Sport Italia.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!