Shifër marramendëse: Ja sa aksidente me të lënduar ndodhën vetëm brenda 24 orësh – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
3 °C

Shifër marramendëse: Ja sa aksidente me të lënduar ndodhën vetëm brenda 24 orësh

09:59 | 08 Nëntor 2018

Raste të aksidenteve të trafikut po dëgjojnë thuajse ҫdo ditë, e jo rrallëherë edhe të tilla që përfundojnë me fatalitet.

Vetëm në 24 orët e fundit kanë ndodhur gjithsejtë 41 aksidente, nga të cilat kanë mbetur 15 persona të lënduar.

Policia e Kosovës ka publikuar raportin e statistikave të përgjithshme për 24 orët e fundit. Gjatë ditës se djeshme kanë ndodhur 41 aksidente trafiku, prej tyre, 26 pa të lënduar ndërsa 15 me të lënduar.

Sa i përket tiketave gjithsej janë shqiptuar 1283 për shkelje të rregullave në trafik. Ndërsa, janë kapur 12 persona, 7 janë dërguar në mbajtje.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!