Shikoni çfarë i ndodh trupit tuaj në 30 ditët e agjerimit të Ramazanit – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

Shikoni çfarë i ndodh trupit tuaj në 30 ditët e agjerimit të Ramazanit

14:27 | 17 Maj 2018

Trupi përdor kohën e agjërimit për të hequr kolesterolin e keq nga venat e zemrës dhe gjakut. Gjatë kohës së agjërimit lukthi pastron veten nga papastërtitë e grumbulluara.

Veshkat rrisin sasinë e nxjerrjes së kripës dhe ujit. truri krijon masa mbrojtëse ndaj sulmit në tru dhe stresit.

Agjërimi zvogëlon rezistencën ndaj insulinës duke e ulur rrezikun e diabetit 2. Trpu ul rrezikun e pezmatimit duke bërë që të jetë më rezistent ndaj sëmundjeve.

Agjërimi ndihmon në heqjen e toksinave që grumbullohen në trup.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!