Shkretëtira e Saharës mbulohet nga bora, pamje të rralla – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
18 °C

Shkretëtira e Saharës mbulohet nga bora, pamje të rralla

17:34 | 08 Janar 2018

hkretëtira e Saharës është mbuluar të dielën nga bora 40-cm pas një stuhie që e goditi këtë vend.

Kjo është hera e tretë në 37-të vite që aty është parë borë.

Fotografi Karim Bouchetata tha: Ishim shumë të suprizuar kur u zgjuam në mëngjes dhe e pamë borën. Ajo filloi të shkrihej në orën 17:00-të.

Në vitin 2016-të bora kishte shkaktuar kaos me probleme të komunikacionit dhe me rrugë të ngrira.

 

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!