Shokon Buffon…! Thotë se ia pa ‘hajrin’ Real Madridit – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
11 °C

Shokon Buffon…! Thotë se ia pa ‘hajrin’ Real Madridit

18:56 | 16 Prill 2018

Kapiteni i Juventusit, Gianluigi Buffon pranon se ndonjëherë bën gabime, por thotë se Real Madridi dhe pasojat  nga eliminimi i Champions League i solli atij një adrenalinë e pastër, transmeton ORAinfo.

Portieri u ndëshkua nga gjyqtari Michael Oliver pas reagimit të zemëruar ndaj një penalltie të minutës së fundit në Bernabeu që i dërgoi Bianconerët jashtë Ligës së Kampionëve.

“Vendimet që marrim janë një mënyrë për të definuar veten dhe për të na bërë atë që duam të bëhemi”, u tha Buffon gazetarëve të pranishëm.

“Ju mund të shkoni edhe larg, ndonjëherë duke u gabuar. Por kjo do të thotë që jeni gjallë dhe për këtë kam ardhur në botë.

 

“Pas Bernabeu shkova për shëtitje të gjata. Ishte një javë që më lejoi të përjetoja emocione të forta, adrenalin të bukur dhe të pastër’, ka thënë Buffon./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!