Shokon ish kryeministri italian: Do ta fyeja edhe unë Donnarumman – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Shokon ish kryeministri italian: Do ta fyeja edhe unë Donnarumman

12:13 | 14 Dhjetor 2017

Portieri i Milanit, Gianluigi Donnarumma është kthyer në qendër të vëmendjes, pasi ai mbrëmë u fye nga tifozët kuqezinj të cilët përmes një baneri i kërkuan atij të “ikë”.

Kjo ngjarje nuk ka kaluar pa u përmend nga ish kryeministri italian Enrico Letta.

Atij i ka mbet merak të ishte mbrëmë në tribuna me tifozët për të fyer Donnaruman.

“Më vjen keq ta them, por nëse do të isha në San Siro sonte, unë do të fërshëlleja Donnarumman,” shkroi ai në Tëitter ish kryeministri italian, përcjell ORAinfo.

Ndryshe, Letta ishte kryeministër nga prilli 2013 deri në shkurt 2014, duke dhënë dorëheqje për shkakë të problemeve që kishte me partitë e koalicionit. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!