Shpallen rezultatet, ndodh e papritura, ja kush do udhëheq Çairin për 4 vitet e ardhshme – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
6 °C

Shpallen rezultatet, ndodh e papritura, ja kush do udhëheq Çairin për 4 vitet e ardhshme

21:06 | 12 Nëntor 2017

Keshilli zgjedhor në votimi në vendvotimin 2901 në Çair, jo zyrtarisht ka shpallur rezultatet e para të votimit.

Gjatë rivotimit të sotëm Visar Ganiu i BDI-së ka marre 169 kurse Zeqirja Ibrahimi i Lëvizjes Besa ka marrë vetëm 98 vota nga gjithesej 272 vota të hedhura sot në kutinë e votimit.

Gjate orëve ne vijim pritet dhe konfirmimi zyrtar nga ana e Komisionit Shtetëror Zgjedhor.

Ndryshe në këtë vendvotimin gjithsej ishin të regjistruar 719 zgjedhës dhe në raundin e dytë të zgjedhjeve, në këtë vendvotim kanë votuar 278 persona.

Për kandidatin e Lëvizjes Besa, Zeqirija Ibrahimi kanë votuar 164 persona ndërkohë që për kandidatin e BDI-së, Visar Ganiu 98 persona.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!