Shpërthen Haxhiu: Aida Dërguti të dorëhiqet nga kryesia ose do ta shkarkojmë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
5 °C

Shpërthen Haxhiu: Aida Dërguti të dorëhiqet nga kryesia ose do ta shkarkojmë

18:43 | 14 Mars 2018

Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar që Aida Dërguti, e cila ishte caktuar anëtare e Kryesisë sa ishte në Vetëvendosje, ta lirojë këtë post pasi më nuk e përfaqëson më partinë e Albin Kurtit.

“Në kërkuam të dorëhiqet ose do vazhdojmë me procedurat për shkarkimin e saj. Mbetet e pakuptimtë të mbetet anëtare e Kryesisë Aida Dërguti, e cila nuk përfaqëson LVV-n’”, tha Haxhiu, pas mbledhjes së Kryesisë, raporton Ekonomia Online.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!