Shpërthimi në Rripin e Gazës, të paktën dy palestinezë të vdekur – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
13 °C

Shpërthimi në Rripin e Gazës, të paktën dy palestinezë të vdekur

15:58 | 14 Prill 2018

Një shpërthim në jug të Rripit të Gazës ka vrarë të paktën dy palestinezë të shtunën, ka njoftuar ministria lokale e Shëndetësisë, raporton Reuters.

Mjekët në këtë zonë kanë thënë se tre persona kanë vdekur, mirëpo zyrtarët kanë konfirmuar vetëm dy persona.

Banorët kanë thënë se shpërthimi ka ndodhur si pasojë e një sulmi izraelit.

Një zëdhënëse e ushtrisë izraelite nuk ka pranuar të kometojë për incidentin.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!