Shteti i fuqishëm aziatik përkrah Serbinë për Kosovën – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
9 °C

Shteti i fuqishëm aziatik përkrah Serbinë për Kosovën

16:45 | 10 Gusht 2018

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë Aleksandar Vulin është takuar me ambasadorin kinez në Beograd Li Manchang, njoftojnë medie serbe.

Me këtë rast, e ka falënderuar për atë që e ai e ka quajtur “qëndrim parimor të Kinës” në “përkrahjen e pa rezervë Serbisë për çështjen e Kosovës në Këshillin e Sigurimit”, transmeton Koha.net.

Ai ka shtuar se Serbia zhvillon politikë të pavarur të jashtme e të mbrojtjes.

Bashkëbiseduesit kanë vlerësuar lart marrëdhëniet ndërmjet dy vendeve.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!