Siguria në Kosovë? Kryeministri Haradinaj merr një vendim sot për në orën 18 – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
17 °C

Siguria në Kosovë? Kryeministri Haradinaj merr një vendim sot për në orën 18

14:25 | 16 Janar 2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, pas vrasjes së politikanit serb Oliver Ivanoviq ka vu në funksion Këshillin e Sigurisë Kombëtare.

Haradinaj në bazë të kompetencave Kushtetuese dhe ligjore, ka thirrur sot për në ora 18:00, mbledhjen e rregullt të Këshillit të Sigurisë Kombëtare.

Këshilli i Sigurisë Kombëtare do të diskutojë për gjendjen e përgjithshme të sigurisë në vend.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!