Sigurisht iu kujtohet Philippe Mexes, ka ‘çmendur’ të gjithë me deklaratën e fundit – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Sigurisht iu kujtohet Philippe Mexes, ka ‘çmendur’ të gjithë me deklaratën e fundit

08:35 | 15 Nëntor 2017

Philippe Mexes ka dhënë shumë në fushë . Ish-mbrojtësi i Romës dhe Milanit ka vendosur ti varë  këpucët në gozhdë, transmeton ORAinfo.

Historia e tij e Rossonerëve ka përfunduar në vitin 2016, që atëherë ai ka qenë gjithmonë i gatshëm të pranojë sfida të reja, shumë herë emri i tij është sjellë në skuadrat e Serie A, por kurrë ato kurrë nuk janë bazuara.

Sot, një vjet e gjysmë që nga ndeshja e fundit, ai vendosi ti thotë lamtumirë futbollit. Ai e njoftoi atë përmes Futbollit të Francës, duke thënë:

“A jam unë një djalë i pensionuar? Për më shumë se një vit. Unë ende jetoj në Milano dhe kujdesem për tre fëmijët e mi. Ata kanë qenë përparësia ime në çdo kohë. Tani unë jetoj për ta. Futbolli ishte pasioni im, por fëmijët e mi janë dashuria ime. Kam kuptuar, se çfarë kam nevojë dhe kush është thelbësor  tani për mua.

Kam humbur shumë kohë pa fëmijët e mi. Ata janë në një moshë kur kanë nevojë për babanë e tyre. Shkova në jetën reale. Por unë e ndryshova faqen në heshtje, pa armiqësi . Pa paralajmëruar askënd “, ka treguar Mexes.

Mexes me Milan luajti 114 ndeshje duke shënuar 7 gola./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!