S’ka verë në Shqipëri, ja çfarë moti iu pret nëse shkoni në pushime – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
9 °C

S’ka verë në Shqipëri, ja çfarë moti iu pret nëse shkoni në pushime

15:42 | 10 Korrik 2018

Moti në Shqipëri mbetet me kthjellime deri pas mesdite, ku vranësirat lokale zhvillohen në veri dhe në zonat lindore.

Ndërsa, pasditja vijon me kthjellime dhe vranësira të shpeshta dhe shira të izoluar priten në zonat kufitare lindore me shtrirje nga Peshkopia në Librazhd.

Sipas Meteoalb, era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor, ndërsa në det vijon dallgëzimi 1-2 ballë.

Temperaturat e ajrit ulen lehtë në mëngjes, por mesdita sjell një rritje të lehtë në vlerat termike në zonat Perëndimore.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!