Sugeneris ligji, sugeneris politika! – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
12 °C

Sugeneris ligji, sugeneris politika!

Shkruar nga: Arben Rugova

12:15 | 23 Dhjetor 2017

Ne vend se te behet perpjekje qe Ligjit per Specialen t’i shtohet nje amandamnet qe kjo gjykate te jete e barabart per te gjithe, si duket disa nga deputetet me kerkesen per shfuqizimin e tij e “dogjen” edhe kete mundesi.

Ose nuk dine çka bejne; ose duan te vendosin agjende te re – ndoshta ta rrezojne kete qeveri; ose qellimshem duan ta fusin Kosoven ne nje loje te rrezikshme per te hequr drojen qe kane dhjete veta nga kjo gjykate, e cila eshte raciste, por e cila eshte votuar prej nesh, ne Kuvendin e Kosoves.

Sidoqofte, kjo drame qe u shfaq perkrye nate, e ben edhe me te veshtire situaten me Specialen, tregon per papergjegjesine e politikes sone ndaj shtetit, per padijen e saj dhe qellimin qe Kosoves “t’ia humb rrugen ne oborr”.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!