Sulm terrorist – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Sulm terrorist

17:28 | 13 Maj 2018

Të paktën nëntë persona janë vrarë dhe 30 janë plagosur në një sulm të koordinuar nga sulmuesit vetvrasës dhe persona të armatosur në ndërtesën e qeverisë së Jalalabad të Afganistanit.

Attahullah Khogyani, zëdhënës, tha se një veturë eksplodoi jashtë ndërtesës, që i takon drejtorisë së financave.

Sulmuesit pastaj e mbuluan me tym objektin dhe qëlluan me armë rojet e sigurisë.

Policia deklaroi se ka arrestuar një të dyshuar. Autoritetet kanë evakuuar një shkollë të vajzave. Nuk ka raportime për viktima në shkollë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!