Sulmet ndaj Sirisë, ky është qëndrimi nga Arabia Saudite – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
13 °C

Sulmet ndaj Sirisë, ky është qëndrimi nga Arabia Saudite

20:00 | 14 Prill 2018

Ministria e Punëve të Jashtme të Arabisë Saudite ka lëshuar një komunikatë për media ku ka mbështetur Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britaninë e Madhe dhe Francën në sulmet e tyre ajrore kundër regjimit të Assadit në Siri.

“Sulmet ajrore përfaqësojnë një përgjigje për krimet e regjimit”, thuhet në komunikatë.

Arabia ka qenë një nga mbështetësit kryesorë të opozitës që po lufton kundër presidentit, Bashar al-Assad.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!