Sulmohet shtëpia e imamit te njohur – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
15 °C

Sulmohet shtëpia e imamit te njohur

22:54 | 03 Tetor 2018

Policia shtetërore e Pensilvanisë ka hyrë në pronën e imamit mysliman, Fetullah Gylenit, i cili jeton në Shtetet e Bashkuara.

Sipas mediave lokale, policia ka hyrë në pronëm e imamit, pasi ishte thirrur për të shtëna.

Gylen është i akuzuar nga Turqia për organizimin e një grushti të pasuksesshëm në vitin 2014.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!