Super vetura e prezantuar nga Merces, është gjigande – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
13 °C

Super vetura e prezantuar nga Merces, është gjigande

13:57 | 14 Prill 2018

Klasa e re A ka pasur premierën botërore në fillim të vitit, ndërsa kurorën e këtij modeli, sikurse edhe në rastin e pararendësit, do ta ketë versioni AMG A45.

Shefi i departamentit të Mercedes AMG, Tobias Moers, ka thënë se modeli i ardhshëm A45 do të ketë motor 2.0 litra benzinë, e cila siguron mbi 400 kuaj fuqi, pa ndihmën e komponenteve elektrike.

Ndryshe, AMG A45 i parë është lansuar në vitin 2012, me motor prej 360 kuaj fuqi.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!