Taksa e rrugës, rritet çmimi i biletave për Tiranë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
12 °C

Taksa e rrugës, rritet çmimi i biletave për Tiranë

17:11 | 02 Gusht 2018

Ende pa filluar tarifa e Rrugës së Kombit çmimi i biletave Kukës- Tiranë është rritur me 100 lekë të reja.

Udhëtarëve tashmë u duhet të paguajnë 500 lekë nga 400 që ishte deri ditën e mërkurë.

Drejtuesit e shoqërive të transportit thonë se çmimi i naftës është një faktor që ka ndikuar në këtë vendimmarrje.

Mëgjithëse, sipas një vendimi qeverie që përcakton çmimet për kilometer në linjat ndërqytetase Tiranë – Kukës duhet të kushtonte 510 lekë.

Por megjithatë, për shkak të nivelit të ulët e ekonomik, nga viti 2009 kur u hap Rruga e Kombit e deri më sot çmimi i biletes ishte 400 lekë./abcnews

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!