Tërmet në Durrës – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
9 °C

Tërmet në Durrës

11:12 | 06 Gusht 2018

Edhe pse jo të fortë aq sa të shkaktojnë panik e frike, këto ditë vere nuk kanë ndaluar tërmetet në Shqipëri.

Lëkundje regjistrohen çdo ditë.

Më i forti i javës që u mbyll ka qenë në Tepelenë, ku toka është lëkundur 2.9 ballë i shkallos rihter.

IGJEUM bën me dije se së fundi është regjistruar një lëkundje në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Epiqendra ka qenë në Budullë, Durrës me një magnitude 1.3.

Me herët tërmete ka pasur një dite më parë, në Vlorë, ndërkohë që në datën 4 janë regjistruar disa lëkundje.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!