Tërmet në këtë vend – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
9 °C

Tërmet në këtë vend

08:59 | 13 Qershor 2018

Ishulli i Sumatrës është goditur nga një tërmet me gjashtë shkallë të Rihterit, njoftoi Instituti Gjeologjik i SHBA.

Epiqendra e tërmetit ishte 246 kilometra nga kryeqyteti i Padang, në pjesën jugperëndimore të ishullit, dhe asnjë paralajmërim nuk është lëshuar për tsunami, raporton, Reuters, transmeton Klan Kosova.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!