‘Tërmet’ te Milani ! Skuadra kuqezi pranon ta shesë yllin e madh te gjiganti anglez – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
5 °C

‘Tërmet’ te Milani ! Skuadra kuqezi pranon ta shesë yllin e madh te gjiganti anglez

22:58 | 16 Tetor 2017

Andre Silva mund të zëvendësojë, Alexis Sanchez në Arsenal kanë raportuar mediat botërore, përcjell ORAinfo.

Arsenali  mund të përfitojë nga shqetësimet e parave të Milanit dhe të kthehet për Andre Silva. Ylli portugez ende nuk ka shënuar  për AC Milan në Serie A këtë sezon.

Topcinjët do të duhet të forcojnë vijën e frontit të tyre pasi që Alexis Sanchez është i vendosur për tu larguar nga Emiratet.

Sipas The Sun, Arsenalin ia ka vënë syrin yllit të Milanit ngriti që  për 33 milionë funte erdh nga Porto në verë të skuadra italiane.

Silva ishte me sa duket është një objektiv i madh për Wengerin, i cili thyen rekordin e transferimit të tyre ndaj sulmuesit të vendit Alexandre Lacazette nga Lyon për 52 milionë funte./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!