Thatësia po i dëmton bujqit – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
2 °C

Thatësia po i dëmton bujqit

21:11 | 04 Nëntor 2018

Mungesa e reshjeve i ka dëmtuar edhe bujqit.

Kjo ka bërë qe kultivuesit e tokave të ankohen për këtë thatësi.

Bile disa thonë se ata nuk kujtojnë një mungesë të tillë të lagështisë.

Njohës të fushës së bujqësisë bëjnë të ditur se vonesa e reshjeve mund të sjellë pasoja tek të mbjellat.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!