Tmerr në teleferik, shumë njerëz të bllokuar! – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
18 °C

Tmerr në teleferik, shumë njerëz të bllokuar!

11:47 | 05 Janar 2018

Në dimër vendet më të të dëshiruara janë vendet malore ku ofrohet jo vetëm bardhësia e dëborës, por edhe mundësia për të bërë ski.

E për t’u ngjitur më lehtësisht në to në ndihmë na vijnë teleferikët, por sa të dobishëm që janë, po edhe aq të rrezikshme na duken.

E ajo çfarë ka ndodhur në resortin e Vorarlberg në Austri, na bën që t’u trembemi edhe më shumë.

Kanë qenë të shumtë njerëzit që kanë mbetur të bllokuar teksa zona u godit nga stuhia Eleanor. E duke parë teleferikun që tundej nga era e fortë, askujt nuk ia bënte zemra që të hipte në to.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!