Tortë e shijshme pa pjekje – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Tortë e shijshme pa pjekje

20:11 | 18 Prill 2017

Përbërësit:

500 ml qumësht
500 ml ajkë
12 luge nisheste
1 sheqer vanilje
100 gr çokollatë për zierje
100 gr cokollate e bardhe
4 luge sheqer
Nje pako pishkote

Hapat

1

Perzijme qumeshtin dhe ajken e embel dhe nga kjo mase ndajme 200 ml.
Me qumeshtin e ndare perzijme pluhurin e nishestese,sheqerin,kurse pjesen tjeter me qumeshtin dhe ajken e veme te vloje.

2

Pasi qumeshti vlon shtojme perzierjen dhe perziejme derisa te trashet kremi(mjfton 2-3 minuta).

3

Ne kremin e zier akoma te nxehte e ndajme ne dy pjese te barabarta.

4

Ne njeren shtojme cokollaten e zeze,kurse ne tjetren cokollaten e bardhe.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!