Torte me biskota – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Torte me biskota

19:16 | 26 Qershor 2017

Përbërësit

3 çokollatë
2 krem qumeshti
1 Tako te gatshme
11 biskota Pettit
PËRMBI
karamel ose sos i çokollatës
qumësht
lajthi

Hapat

1

Kremin e ngrohim ne nje tenxhere dhe kur fillon të vlojë ia shtojmë çokollatën për tu shkrirë.

2

Pasi të shkrihet ia shtojmë biskotat e thyer dhe takon e gatshme, pastaj menyren e njejte te renditjes e perserisim.

3

Glazurën e përgatitur e vendosim në një enë ku tani e vendosim për ngrirje.

4

Pas ngrirjës përmbi ia derdhim sosin e çokollatës të cilin e përgatitim me pak qumësht.

5

Ndërsa për zbukurim ia përdorim lajthitë.

6

Ju bëftë mirë!

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!