Torte me biskota dhe puding – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
13 °C

Torte me biskota dhe puding

20:40 | 21 Janar 2018

Përbërësit

3 biskota me kakao
1 litër qumësht
2 lugë të gjellës miell
2 lugë të gjellës nisheste
1 gotë sheqer
1 vanilje
3 lugë të gjellës kakao
1 lugë të gjellës gjalpë

PËR KREM
200 ml Krem
100 gr çokollatë të zezë

Hapat

1 Të gjithë përbërësit i derdhim në një tenxhere dhe i përziejmë në temperaturë mesatare, pasi fillon të vlojë e lëmë edhe pak në zjarrë rreth 2-3 minuta.

2 Biskotat i rëndisim në një enë dhe rëndisjmë e bëmë një rënd biskota dhe përmbi pudingu i përgatitur.

3 Tortës ia derdhim pudingun e mbetur, kremin e derdhni në një enë e përzieni derisa të shkrihet çokollata.

4 Së fundmi tortën e zbukurojmë me kremin e përfituar, tortën e vëmë në frigorifer për 3-4 orë.

Ju bëftë mirë!

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!