Tragjedi në Kaliforni, 12 persona të plagosur dhe 2 të zhdukur – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
9 °C

Tragjedi në Kaliforni, 12 persona të plagosur dhe 2 të zhdukur

17:12 | 02 Shtator 2018

Dymbëdhjetë persona janë plagosur dhe dy janë ende të zhdukur pasi dy anije u përplasën në Parkun Rajonal Moabi në Kaliforni. Ndër të lënduarit, një person është në rrezik për jetë dhe është dërguar për shërim në Las Vegas.

Autoritetet thanë se 12 persona u plagosën në këtë përplasje, një ndër ta pësoi lëndime të rënda dhe është në rrezik për jetën, ndërsa është transportuar në Qendrën Mjekësore Universitare në Las Vegas

Gjashtë persona janë transportuar në spitalet lokale me lëndime më pak serioze, gjashtë të tjerë kanë lëndime të lehta dhe vetëm një ka kërkuar të shtrohet në spital, sipas Eric Sherwin, zëdhënës i Qarkut të Zjarrit të San Bernardinos.

Ndërsa dy persona janë zhdukur, ndërkohë që dyshohet se janë fundosur.
Ekipet e shpëtimit pastruan ujin, pastaj misioni e kërkimit u pezullua pasi u bë shumë e rrezikshme për zhytësit që të ishin në ujin e rrjedhshëm pas errësirës. Ekipet e kërkimit kanë rifilluar kërkimet mëngjesin e së dielës, shkruan Dilymail, transmeton Gazeta Express.

Pas goditjes shokuese, anijet e tjera rekreative aty afër konvergojnë në skenë dhe në drejtim të rrymës për të ndihmuar viktimat e shpëtimit, sipas Sherwin.

Zyrtarët e policisë nuk janë të sigurt nëse alkooli ishte i përfshirë në aksident.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!