Trajneri i Marseilles shokon të gjithë, ky është ‘fajtori’ për humbjen ndaj Atletico Madridit – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

Trajneri i Marseilles shokon të gjithë, ky është ‘fajtori’ për humbjen ndaj Atletico Madridit

08:27 | 17 Maj 2018

Trajneri i Olympique Marseille, Rudi Garcia ka analizuar humbjen e skuadrës së tij nga Atletico Madrid me rezultat 3-0 në finalen e Europa League.

Ai u ankua se dëmtimi i yllit Dimitri Payet bëri që skuadra e tij të humb inspirimin në fushën e lojës.

“Dëmtimi i Payet luajti rol vendimtar”, deklaroi Garcia.

“Por, mes nesh dhe Atleticos nuk ka krahasim sa i përket përvojës, ne jemi të rinj dhe sonte kemi mësuar diçka. Jam prapë i kënaqur nga ky rrugëtim, do të provojmë edhe vitin tjetër”, u shpreh ai.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!