Trajneri i ri i Real Madrid shprehët i trishtuar – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

Trajneri i ri i Real Madrid shprehët i trishtuar

11:38 | 14 Qershor 2018

Trajneri i ri i Real Madridit, Julen Lopetegui, ka ateruar në Barajas të enjten në mëngjes pas largimit nga Kombëtarja e Spanjës.

Ai foli shumë pak, por pritet që të flas më shumë në Santiago Bernabeu. Madje ai foli nga Krasnodar.

“Jam shumë i trishtuar, por dëshiroj që Spanja të luajë një Kupë të madhe Botërore dhe të fitojë”.

“Kemi një ekip të mrekullueshëm”, ka thënë ai.

Pas shkarkimit të tij nga ekipi kombëtar spanjoll, ai do të jetë në gjendje ta përgatis ekipin.

Ai ka shumë punë, pasi aty është ‘rasti i Cristiano Ronaldo’ dhe shumë punë tjera që e presin Lopeteguin.

Pas prezantimit të tij, ai do të duhet të vendosë çështjet e para si trajner i ri i Real Madrid.

Odriozola, Alisson, Ronaldo, Bale … ka shumë emra në tryezë që presin zgjedhje.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!