‘Triku’ i fëlliqur i Griezmannit do t’i acaroj tej mase tifozët e Manchester United – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
17 °C

‘Triku’ i fëlliqur i Griezmannit do t’i acaroj tej mase tifozët e Manchester United

23:00 | 12 Tetor 2017

Felipe Luis ka zbuluar se përse Antoine Griezmann e ka refuzuar kalimin në këtë verë tek Manchester United.

Mbrojtësi brazilian ka deklaruar se sulmuesi francez e ka përdorur me një fjalë interesimin e ‘Djajve të Kuq’ që ta nënshkruaj kontratën e re, pasi asnjëherë nuk e kishte ndërmend që të largohet nga klubi, pasi ata ishin të dënuar nga FIFA që ta gjenin zëvendësuesin e tij.

 Filipe Luis says Antoine Griezmann never wanted to leave Atletico Madrid

“Ai (Griezmann), asnjëherë nuk e ka menduar largimin nga klubi, pasi ai nuk ka dashur të luaj lojëra të fëlliqura dhe ta tradhtoj klubin duke u larguar”, ka thënë Luis, transmeton ORAinfo.

“Në këtë verë ai ishte i lidhur me një kalim në Premier Liga, por ajo situatë ishte vetëm justifikim për ta nënshkruar kontratën e re, pas i nuk do të largohej nga klubi dhe se ai na kishte bërë me dije se dëshiron ta ndihmoj skuadrën nga ajo situatë që gjendeshin”, ka thënë ish lojtari i Chelseat./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!