‘Tronditë’ United, po ia rrëmben nga duart yllin Real Madridit – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
15 °C

‘Tronditë’ United, po ia rrëmben nga duart yllin Real Madridit

14:03 | 12 Tetor 2017

Manchester United thuhet se ka përgatitur një ofertë prej 170 milionë funtesh për yllin e  Tottenhamin, Harry Kane, transmeton ORAinfo.

Djajtë e kuq ishin të interesuar në Kane disa vite më parë, por u hodhën poshtë nga vlerësimi i Daniel Levy i sulmuesit të Anglisë.

 

Kane ka treguar formë të jashtëzkonshme për ekipin anglez, duke shnuar 15 gola në 10 ndeshjet e fundit për klubin dhe vendin.

Por United , do të përballet me një konkurtë shumë të fortë, Real Madridi, i cili ka kërkuar me shumë ngul, shërbimet  eyylit anglez./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!