‘Tronditet’ Milani, gjigandët evropian po ia rrëmbejnë yllin e skuadrës – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
6 °C

‘Tronditet’ Milani, gjigandët evropian po ia rrëmbejnë yllin e skuadrës

14:18 | 12 Korrik 2018

Mbrojtësi i Milanit, Leonardo Bonucci është në radar të klubeve të mëdha evropiane.

Gazeta italiane Corriere dello Sport, sot ka raportuar se PSG dhe Chelsea janë të gatshëm të bëjnë një ofertë për yllin e Milanit dhe kapitenin Leonardo Bonucci.

Bonucci nënshkroi për Milan sezonin e kaluar si pjesë e rinovimit të tyre të planifikuar, por gjërat nuk kanë shkuar mirë, pasi nuk kanë arritur të kualifikohen në Ligën e Kampionëve dhe pasojat kanë pasur për shkak të shkeljes së rregullave financiare të UEFA-s për Fair Play.

Manchester United thuhej se ishte i interesuar për nënshkrimin e Bonuccit, si dhe shokun e tij të skuadrës Alessio Romagnoli. Megjithatë, PSG dhe Chelsea duket se po udhëheqin garën.

Maurizio Sarri është i interesuar të sjellë disa influenca italiane kur ai zyrtarisht emërohet si trajner i Chelseat, me të cilin Jorginho gjithçka ka konfirmuar si dhe nënshkrimet e mundshme me Gonzalo Higuain dhe Daniele Rugani. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!