U kry! Gareth Bale po transferohet tek gjiganti i Premier Ligës – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

U kry! Gareth Bale po transferohet tek gjiganti i Premier Ligës

19:15 | 16 Maj 2018

Përfundimisht Gareth Bale po transferohet te Manchester United.

Ylli uellsian nuk po e gjen veten te Real Madridi në këto dy sezonet e fundit për shkak të lëndimeve të shpeshta, andaj në verë po rikthehet në Premier Liga.

Sipas mediave angleze, Gareth Bale është bindur nga Jose Mourinho që të transferohet te Manchester United në afatin e verës, përcjell ORAinfo.

Uellsiani është pajtuar me idenë e portugezit, andaj transferimi pritet që të kompletohet për një shumë rreth 80 milionë funte./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!