U kry: Sulmuesi i talentuar po i kryen testet mjekësore te Juventusi – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
6 °C

U kry: Sulmuesi i talentuar po i kryen testet mjekësore te Juventusi

15:03 | 14 Qershor 2018

Andrea Favilli po merr mjekun e tij për të kryer testet mjekësore, ndërsa po përgatitet të kthehet në Juventus nga Ascoli, përcjell ORAinfo.

21-vjeçari kaloi sezonin 2015-16 ishte huazim me Bianconerët dhe luajti vetëm me disa sekonda kur zëvendësoi Alvaro Morata në Frosinone më 7 shkurt.

Sulmuesi është vendosur të kthehet në Torino për një pagesë prej rreth 5 milionë eurosh dhe aktualisht është duke marrë mjekun e tij në objektin J-Medical.

Favilli pritet të huazohet te Chievo, i cili dëshiron që ai të zëvendësojë Roberto Inglese të lidhur me Napolin. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!