U rrëzua kur po merrte shalqi, dëmshpërblehet me 7.5 milionë dollarë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
5 °C

U rrëzua kur po merrte shalqi, dëmshpërblehet me 7.5 milionë dollarë

21:36 | 12 Nëntor 2017

Një klient ka fituar 7.5 milionë dollarë pasi është plagosur ndërsa po merrte një shalqi në një supermarket.

Këmba e Henry Walker ngeci në një arkë të drunjtë kur po tentonte të merrte shalqirin. Ngjarja ka ndodhur që në korrik të vitit 2015, ndërsa çështja e tij është shqyrtuar në gjykatën e qytetit Phenix.

Sipas BBC, Walker fitoi 2.5 milionë dollarë dëmshpërblim dhe 5 milionë dollarë nga dëmtimet ndëshkuese.

Por zbulimet tregojnë se incidenti ka ndodhur për shkak të papërgjegjshmërisë së tij sepse këto arka vazhdojnë të përdoren në supermarketet Walmart.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!