UEFA konfirmon lajmin e madh për shortin e Ligës së Kampionëve – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

UEFA konfirmon lajmin e madh për shortin e Ligës së Kampionëve

10:10 | 21 Prill 2017

UEFA ka konfirmuar të gjitha detajet e shortit në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve.

Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste në Ligën e Kampionëve.

Dhe, UEFA ka sqaruar të gjitha detajet e shortit të sotëm që do të fillojë nga ora 12:00.

Asnjëra nga skuadrat – përfshirë ato nga i njëjti shtet – nuk e kanë të ndalur të takohen mes vete, përcjell lajmi.

Kurse, ndeshjet e para gjysmëfinale do të zhvillohen më 2 dhe 3 maj.

Ndeshjet e kthimit një javë më vonë. Ekipi që tërhiqet i pari do ta zhvillojë ndeshjen e parë në shtëpi.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!