Vdekje e mistershme: Ndërron jetë gazetari që ra nga ballkoni – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
11 °C

Vdekje e mistershme: Ndërron jetë gazetari që ra nga ballkoni

11:59 | 16 Prill 2018

Vdekja e një gazetari rus pak ditë më parë është mbuluar me mister dhe dyshime.

Maxim Borodin ka rënë nga ballkoni i apartamentit në katin e pestë të enjten e kaluar dhe ka ndërruar jetë sot në spital. Sipas të dhënave të para, apartamenti i tij ka qenë i mbyllur nga brenda.

Sipas të dhënave të para, apartamenti i tij ka qenë i mbyllur nga brenda.

Ai kishte bërë një shkrim në mars në lidhje me këtë çështje.
Sipas disa burimeve, mijëra mercenarë rusë janë vendosur në Siri nga një kompani ruse, me gjasa e nancuar nga Yevgeny Prigozhin. Ky i fundit është nën akuzë në SHBA që prej shkurtit për nancim të “fabrikës së troll-eve”, që akuzohet se ka tentuar të inuencojë zgjedhjet presidenciale amerikane në vitin 2016.

 

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!